Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ranking kołder letnich 2022

2022-03-25

Ranking letnich kołder 2022

Wybór odpowiedniej kołdry letniej jest niezwykle ważny, jeśli weźmiemy pod uwagę warunki atmosferyczne panujące latem. Nasz autorski ranking kołder letnich 2022 oparliśmy o kwestie związane z użytecznością produktów sypialnianych w czasie upałów. Tutaj niezwykle istotna jest kwestia gramatury wypełnienia – powinna wynosić ona maksymalnie 1000 g. Takie produkty są lekkie, otulając ciało w minimalnym stopniu, co ma ogromne znaczenie w kontekście nieprzegrzewania ciała. Nocą także się pocimy, dlatego wybierając odpowiedni produkt, należy zwrócić również uwagę na możliwość częstego prania kołdry. Poszukując najlepszego produktu do sypialni na lato, zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem kołder letnich 2022.

Ranking kołder letnich 2022 – poznaj nasze propozycje na upalne noce

Ranking kołder letnich 2022 opiera się na lekkich produktach, które przyczyniają się do spokojnego snu nawet w wysokiej temperaturze powietrza panującej w sypialni. Polecane są tutaj zwłaszcza kołdry z dominującymi surowcami naturalnymi, o których szerzej napiszemy poniżej.

  1. Ranking kołder letnich 2022 otwierają kołdry z wypełnieniem puchowym. Wydawać by się mogło, że zarezerwowane są one wyłącznie na okres jesienno-zimowy – nic bardziej mylnego! Na okres letni świetnie sprawdzają się produkty o niskiej gramaturze, które doskonale odprowadzają wilgoć z powierzchni ciała. Zastosowane pikowania utrzymują wypełnienie w jednym miejscu, pozwalając jednocześnie na sprawniejszą cyrkulację powietrza.
  1. Kolejną pozycją w naszym rankingu letnich kołder 2022 zajmują kołdry bawełniane. Naturalne surowce zastosowane w produkcji sprawiają, że nadają się one do spania zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Łatwość utrzymania w czystości przemawia za wysokim poziomem użyteczności kołder z zastosowanym wypełnieniem bawełnianym.
  1. Kołdry bambusowe i kukurydziane uwzględniliśmy w rankingu kołder letnich 2022 z powodu naturalnych i ekologicznych rozwiązań zastosowanych w procesie produkcji. Wypełnienie z obu rodzajów surowców jest doskonałe w przypadku alergików, ponadto takie kołdry nie uczulają i nie podrażniają, dlatego sprawdzają się na okres ciepłej wiosny i lata. Wyróżniają się one przewiewnością, co jest szczególnie ważne w trakcie upałów.
  1. W rankingu kołder letnich 2022 nie mogło zabraknąć miejsca dla kołder 2w1, które wygodnie spina się klipsami – w takim „zestawie” mamy dwie osobne kołdry przeznaczone na lato, które po spięciu przeznaczone są na zimę. Tutaj szczególnie sprawdzają się kołdry puchowe, które latem zapewnią delikatny chłód, a zimą komfort cieplny dla naszego ciała.

Najważniejszą kwestią naszego rankingu letnich kołder 2022 jest rodzaj zastosowanego wypełnienia, ponieważ to ono decyduje o funkcjonalności produktu. Musimy jednak zwrócić uwagę, że istotne jest także poszycie kołdry – tutaj dominuje opinia, że najlepiej sprawdzają się te z naturalnych materiałów. Najlepiej sprawdza się tkanina bawełniana, ale do powlekania letnich kołder stosuje się także materiał bambusowy o bardzo dobrych właściwościach przewiewnych.

Produkty Sleep Size wpisujące się w ranking kołder letnich 2022

W wyborze najlepszej kołdry na lato pomocne są produkty obecne w ofercie Sleep Size. Wyróżniają się one wysoką przewiewnością i łatwym sposobem utrzymania w czystości. Do letniej kołdry polecamy dobrać pasujące poszwy na kołdry i poduszki dostępne w naszej bogatej ofercie pościeli.

Zobacz także:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel