Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym wyróżnia się kołdra termiczna?

2021-11-19

Kołdra termiczna – kiedy warto po nią sięgnąć?

Kołdry termiczne, nazywane również termoaktywnymi możemy wykorzystywać w każdych warunkach i o każdej porze roku. Najchętniej konsumenci sięgają po nie w okresie zimowym do skutecznego okrycia ciała przed chłodem, na przykład we wnętrzach ogrzewanych kominkiem, z którymi mamy do czynienia między innymi podczas wypadów w góry. Uniwersalne cechy kołder termoaktywnych sprawiają, że można je wykorzystywać przez cały rok i przez każdego konsumenta.

Zalety kołder termicznych

Niewątpliwą cechą każdej kołdry termicznej, jak sama nazwa wskazuje, są jej właściwości termoizolacyjne. Istota ich działania polega na dostosowaniu wygenerowanego ciepła poprzez energię cieplną pochodzącą z naszego ciała. Dzięki temu możemy sięgać po produkty, które w naturalny sposób odpowiadają na nasze potrzeby. Wśród zalet kołder termoaktywnych, należy wymienić również ich lekkość, dlatego są wygodnym atrybutem sypialnianym.

Nowoczesne rozwiązania stosowane w produkcji kołder termoaktywnych

W większości kołder termoaktywnych wykorzystuje się specjalną technologię ich szycia. Wnętrze kołder termicznych składa się z dwóch lub więcej komór, w których umieszcza się wypełnienie. Między komorami znajduje się mała przestrzeń, w której stale obecne jest powietrze. Pod wpływem ciepła pochodzącego z naszego ciała, wypełnienie się nagrzewa, dlatego doskonale odpowiada ona na potrzeby naszego organizmu. Z jednej strony nie powoduje to przegrzewania, a z drugiej wychłodzenia ciała.

Dobrej jakości wypełnienie pozwala cieszyć się kołdrą termiczną przez bardzo długi okres

Odpowiednie wypełnienie decyduje o właściwościach kołder termoizolacyjnych. Najczęściej wykorzystuje się kulki poliestrowe, często produkowane w oparciu o innowacyjne technologie, nadające produktom pożądanych właściwości. Równie ważna jest sprężystość tego wypełnienia, dzięki czemu kołdry termiczne z biegiem czasu nie ulegają spłaszczeniu, zachowując swoje cechy przez bardzo długi czas.

Kołdry termiczne polecane alergikom

Ze względu na rodzaj zastosowanego wypełnienia, kołdry termoaktywne mogą być wykorzystywane także przez alergików. Poliestrowe wnętrze ogranicza rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów, które mogą zaostrzać objawy alergii. Taka kołdra termiczna może również służyć do przykrywania ciała dziecka.

Jak skutecznie dbać o kołdry termoaktywne?

Kołdry termiczne po spaniu powinno się „wytrzepywać”, co pozwoli na ułożenie nieznacznie przemieszczających się elementów wypełnienia. Zaleca się także systematycznie je wietrzyć, by pozbyć się ewentualnej wilgoci. Przeważnie pościel termiczną pierze się w temperaturze 40 – 60°C z zastosowaniem łagodnych detergentów. Dzięki temu skutecznie doczyścimy kołdrę, bez niszczenia wypełnienia.

Inne produkty, które polecane są wraz z kołdrami termicznymi

Poza kołdrami termoaktywnymi, komfortowy sen i spokojny sen zapewniają także poduszki oraz różne warianty kompletów pościeli, którymi można powlec kołdry. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych produktów, które pozwolą skompletować cały zestaw wykorzystywany w sypialni.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel