Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie występują rodzaje kołder?

2021-11-24

Rodzaje kołder – jaki produkt wybrać?

Przeróżne rodzaje kołder, jakie możemy zakupić obecnie, pozwalają dostosować odpowiedni atrybut do potrzeb każdej osoby. Rodzaje kołder, powszechnie dostępnych w wielu sklepach wyewoluowały z wynalazku znanego już ludziom prehistorycznym, którzy tworzyli pierwsze okrycia ciała z napotkanych roślin, a z czasem rdzenni mieszkańcy Ameryki, czyli Indianie tworzyli pledy, które służyły jako przykrycie podczas snu.

Rodzaje kołder dedykowanych szerokiemu gronu konsumentów

Rodzaje kołder różnicuje się między innymi pod względem rozmiaru. Spotykamy między innymi kołdry dla dzieci – najlepiej dobrać rozmiary 90x120 oraz 100x135 dla pociech od 4 roku życia. Młodzieżowe kołdry występują najczęściej w rozmiarach 140x200, z kolei większe warianty, między innymi 160x200 polecane są osobom dorosłym śpiącym w pojedynkę, a duże kołdry w dwóch największych rozmiarach są doskonałym rozwiązaniem na duże łóżka sypialniane.

Najpopularniejsze rodzaje kołder z naturalnym wypełnieniem

Rodzaje kołder możemy podzielić także ze względu na rodzaj zastosowanego wypełnienia. Jednym z rodzajów kołder są te z wypełnieniem puchowym, zwłaszcza gęsim, które posiada doskonałe właściwości termoregulacyjne. Takie produkty cechuje także sprężystość. Coraz częściej wybierane są także kołdry wegańskie, na przykład z wypełnieniem kukurydzianym, ale także kołdry bambusowe, które mają podobne właściwości do kołder puchowych.

  • Zasada działania kołdry obciążeniowej dla dzieci
  • Kołdra termiczna – kiedy warto po nią sięgnąć?

Rodzaje kołder polecanych dla alergików

Dostępne na rynku rodzaje kołder dostosowane są także do potrzeb osób z alergiami. Ich wnętrze wypełnione jest surowcami, które ograniczają rozwój drobnoustrojów, wywołujących reakcje ze strony układu oddechowego. Jakie zatem występują rodzaje kołder dla osób z alergiami?

- kołdry z wypełnieniem poliestrowym

- kołdry z wypełnieniem poliestrowo-silikonowym

- kołdry bambusowe.

Każde z wypełnień nie tylko ogranicza rozwój roztoczy, ale także pozwala na łatwe utrzymywanie ich w czystości.

Rodzaje kołder pod względem zastosowanego poszycia

Oprócz wypełnienia, ważnym elementem każdego rodzaju kołdry jest jej poszycie. Najczęściej są to kołdry bawełniane, powleczone przewiewnym materiałem, ale polecanym poszyciem są również tkaniny bawełniano-poliestrowe. Dla osób ze skłonnościami do schorzeń skóry i alergii polecane są kołdry bawełniane satynowe oraz produkty zawierające mikrowłókna lub teflon.

Klasy cieplne kołder

Rodzaje kołder można podzielić również ze względu na ich właściwości cieplne. Latem zaleca się korzystanie z lekkich kołder, które są przydatne do okrycia ciała podczas upalnych nocy. Z kolei zimą sięgamy po cieplejsze, nieco grubsze kołdry. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kołder dwuczęściowych, zapinanych na zatrzaski. Taka podwójna kołdra jest idealna na zimę i chłodne miesiące jesieni, a po odpięciu, jedna z części będzie idealna na ciepłą wiosnę i lato.

Na każdym rodzaju kołder doskonale prezentują się pościele Sleep Size

Niezależnie od tego, jaki rodzaj kołdry wybierzemy, zachęcamy do obleczenia jej jednym z kompletów pościeli z naszego sklepu internetowego. Cechuje je nie tylko efektowny wygląd, ale także właściwości, które zapewniają także spokojny oraz komfortowy sen.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel