Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dyfuzory zapachowe

( ilość produktów: 1 )

Dyfuzory zapachowe – poznaj ich zalety!

Dyfuzory zapachowe to doskonały sposób na naturalną aromaterapię w domu, co nie tylko wzmaga poczucie relaksu, ale również poprawia nastrój oraz jakość naszego snu, dzięki czemu będziemy bardziej wyspani a nasz kolejny dzień będzie o wiele lepszy. Dyfuzory pozwalają regulować intensywność zapachu, dzięki czemu możemy łatwo dostosować go do swoich upodobań tak, żeby wydobywający się z nich wyjątkowy aromat przekształcił panującą w pomieszczeniu bezosobową atmosferę w pełną ciepła i przytulności. Dobrze dobrany zapach z pewnością poprawi nastrój i przyniesie ulgę po długim i stresującym dniu.  

Dyfuzory zapachowe ultradźwiękowe nie tylko rozprowadzają zapach w pomieszczeniu, ale również wprowadzając do pomieszczenia drobne cząsteczki wody, które pomagają nawilżyć powietrze, co poprawia komfort oddychania. To ogromna zaleta zwłaszcza w zimowych miesiącach, kiedy ogrzewanie może przesuszać powietrze. Dyfuzory zapachowe to także bezpieczniejsza opcja w porównaniu ze świeczkami ze względu na brak otwartego płomienia, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta.   

 

Dyfuzory zapachowe – jakie rodzaje dostępne są na rynku?

Dyfuzory ultradźwiękowe wykorzystują technologię ultradźwięków, która rozprowadza olejki eteryczne w postaci drobnych cząstek, tworząc przyjemną i odprężającą atmosferę. Są ciche w działaniu, dzięki czemu idealnie sprawdzając się w sypialni, salonie, biurze czy spa. Prostota w obsłudze oraz zwyczajowo atrakcyjny design czynią je niezwykle funkcjonalnymi.

Dyfuzory zapachowe z patyczkami składają się z naczynia z olejkiem zapachowym, w których zanurzone są specjalne trzciny lub patyczki. Wchłaniają one olejek, a następnie powoli uwalniają zapach do powietrza. Są proste w obsłudze, stosunkowo tanie i nie wymagają elektryczności do działania.

Dyfuzory z podgrzewaczem używają ciepła elektrycznego lub świeczkowego do parowania olejku eterycznego. Zapewniają silny i trwały zapach oraz mogą służyć jako element dekoracyjny.

Dyfuzory nebulizujące, czyli atomizery rozpylają czysty olejek eteryczny bez konieczności dodawania wody, dzięki czemu zapach jest bardzo skoncentrowany. One również posiadają elegancki design i mogą służyć jednocześnie jako ozdoba pomieszczenia.    

 

Sprawdź jakie korzyści mają wybrane olejki eteryczne  

Olejek o zapachu lawendy posiada działanie uspokajające, relaksujące, przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, co pomaga w zaburzeniach snu, łagodzi stres oraz redukuje napięcie. Mięta pieprzowa orzeźwia i wspomaga koncentrację, pomaga na bóle głowy i łagodzi objawy przeziębienia. Zapach cytrynowy oczyści powietrze i wzmocni układ odpornościowy, a także poprawi nasz nastrój.                                 

pixel