Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Poduszki puchowe 50x60

( ilość produktów: 64 )

Kiedy warto korzystać z poduszek puchowych 50x60?

Poduszki puchowe 50x60 są pośrednim rozmiarem między małymi poduszkami, zwanymi potocznie „jaśkami”, a dużymi poduszkami, które stanowią podstawę do wygodnego wypoczynku podczas snu. Puchowe poduszki 50x60 polecane są zwłaszcza tym osobom, które lubią spać „wysoko” układając jedną poduszkę na drugą. Ich stosunkowo niewielki rozmiar doskonale sprawdzi się również jako poduszka dekoracyjna, czy służąca jako podparcie dla ciała na kanapie czy rogówce.

Zalety poduszek z puchu gęsiego o rozmiarach 50x60

Niewątpliwą zaletą poduszek z puchu gęsiego 50x60 jest ich miękkość, ponieważ ptasi puch jest miły w dotyku. Zapewnia on także miłe ciepło. Ptasi puch cechuje również sprężystość, dzięki czemu głowa oraz szyja podczas snu mają dobrą i komfortową pozycję. Warto podkreślić, że poduszki z puchu gęsiego o wymiarach 50x60 oprócz właściwości termoregulacyjnych charakteryzują się także pochłanianiem wilgoci, dlatego ograniczają rozwijanie się na skórze głowy lub twarzy skórnych wykwitów.

Jak prać poduszki puchowe 50x60?

Ważnym aspektem użytkowania poduszki 50x60 puchowej jest właściwe dbanie o produkt. Wymaga ona okresowego czyszczenia. Najlepiej jest oddawać ją do prania w specjalistycznych pralniach, które kompleksowo zadbają o nasz produkt. Pranie w pralce jest możliwe, o ile będzie to delikatny program. Uprzednio powinno się zamoczyć poduszkę puchową 50x60 w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku i po kilku godzinach wyprać w pralce z dodatkiem płynu do płukania w maksymalnie 60°C. Puchowe poduszki 50x60 najlepiej jest suszyć poprzez położenie jej na suszarkę w ciepły dzień oraz „strzepywanie” jej i obracanie co kilka godzin. Zawsze należy postępować z zaleceniami producenta, co pozwoli zachować walory użyteczne poduszek jak najdłużej.

Puchowe poduszki warto oblec w dobrej jakości poszewki odpowiednie na wymiar 50x60

Poduszki puchowe 50x60 przeważnie ubiera się w poszewki, chroniące przed ewentualnymi zabrudzeniami, znacznie łatwiej można utrzymać je również w czystości. Do puchowych poduszek najlepiej dobrać poszewki wykonane z naturalnych materiałów, na przykład bawełny odpowiednie dla danego rozmiaru poduszki, w tym przypadku 50x60.

Sprawdź także:

pixel