Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaką kołdrę dla 3 latka wybrać?

2021-11-17

Kołdra dla 3-latka – jaki produkt wybrać dla naszego malucha?

Sen w życiu małego dziecka jest niezwykle ważny dla jego prawidłowego rozwoju, dlatego oprócz wyboru odpowiedniego łóżka istotny jest także zakup kołdry dla 3-latka. Dobrze dobrany produkt pozwoli maluchowi przespać całą noc, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego, gdzie znajdują się kołdry dla 3-latków oraz wiele innych przydatnych produktów.

Jaki rozmiar kołdry dla 3-latka dostosować do potrzeb dziecka?

Wybierając kołdrę dla 3-latka kierujmy się przede wszystkim rozmiarem, dopasowanym do wymiarów naszego malucha. Zbyt mała kołdra nie przykryje całego ciała dziecka, przez co może się ono przebudzać w nocy. Kołdra o znacznie większych rozmiarach może z kolei zawijać się podczas snu i prowadzić do uczucia niewygody. Dlatego pod względem doboru kołdry dla 3-latka zaleca się zakupienie produktów o rozmiarach 100x135, ale sprawdzą się również kołdry dla 3-latków 100x140.

Kołdra dla 3-latka przyszłościowym zakupem

Podany powyżej rozmiar kołder dla 3-latków nadaje się również dla starszych niemowlaków, dlatego jeśli chcemy zakupić jeden produkt, który posłuży dziecku przez dłuższy czas, warto sięgać po kołdry dedykowane 3-latkom. Ich rozmiary dostosowane są do potrzeb intensywnie rosnącego dziecka oraz wymiarów dziecięcego łóżeczka. Co równie ważne, wielkość kołder dla 3-latka powoduje, że znajdziemy znacznie więcej wariantów pościeli niż ma to miejsce w przypadku mniejszych produktów.

Rodzaje kołder dla 3-latków

Decydując się na zakup kołdry dla 3-latka, zwracajmy uwagę nie tylko na jej rozmiar, ale także wypełnienie i poszycie, które decydują o finalnych właściwościach produktu. Skóra małego dziecka jest niezwykle delikatna, dlatego zaleca się wybierać kołdry z naturalnym poszyciem, na przykład bawełnianym i z satyny bawełnianej. Również wypełnienie kołdry dla 3-latka powinno być wykonane z naturalnych surowców – od lat poleca się ptasi puch o doskonałych cechach termoizolacyjnych, ale coraz częściej spotykamy również produkty wypełnione włóknami bambusowymi.

Wybierając kołdrę dla 3-latka, warto wziąć pod uwagę także potrzeby alergików

3-latki łącznie niemal pół doby spędzają na spaniu, dlatego zakup kołdry jest niezwykle ważny, zwłaszcza w przypadku alergików. Wielu producentów posiada w swojej ofercie odpowiednie kołdry dla 3-latków, które sprostają tym wymaganiom. Najważniejszym elementem takiej kołdry jest wypełnienie, które nie powinno generować rozwoju szkodliwych dla alergików drobnoustrojów. Należy pamiętać również o tym, że każdą kołdrę dla 3-latka należy wytrzepywać, wietrzyć, a przede wszystkim prać.

Kołdrę dla 3-latka warto oblec w dobrej jakości pościel

Dobrej jakości kołdra dla 3-latka jest podstawowym elementem, gwarantującym spokojny i nieprzerwany sen. Oprócz niej dobrze jest zakupić także pościel, którą powleczemy kołdry dla 3-latka, poduszki oraz materac dziecięcego łóżeczka. Ulubione motywy zastosowane na tkaninach z pewnością dodatkowo umilą dziecku nocny wypoczynek.

  • Rodzaje kołder – jaki produkt wybrać?
  • Kołdra termiczna – kiedy warto po nią sięgnąć?
  • Zasada działania kołdry obciążeniowej dla dzieci
  • Czym jest kołdra całoroczna?
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel