Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie kołdry bambusowe polecane alergikom?

2022-03-25

Kołdra z włókna bambusowego – produkt polecany osobom poszukującym rozwiązań ekologicznych

Kołdra z włókna bambusowego, podobnie jak inne produkty stworzone z tego samego surowca wpisują się idealnie w założenia szeroko pojętej ekologii. Do produkcji kołder bambusowych wykorzystuje się rośliny, które przestały być utożsamiane jedynie z pożywieniem pand wielkich żyjących na terenie Azji. Rośliny do produkcji bambusowych kołder przystają bardzo szybko, nawet do 18 metrów w ciągu 3 miesięcy, co czyni je jednymi z najszybciej odnawianych materiałów. Pozyskane pędy bambusa miażdży się, a następnie mieli i rozpuszcza. Uzyskana w ten sposób celuloza wykorzystywana jest do tworzenia wypełnienia kołder bambusowych, a także tkaniny zewnętrznej, która powleka cały produkt.

Przewiewność kołder bambusowych na lato decyduje o ich użyteczności

Bambusowe kołdry na lato posiadają szereg zalet, które na przestrzeni ostatnich lat wywołały spore zainteresowanie wśród konsumentów na całym świecie:

- najważniejsza z nich to przewiewność, dzięki czemu kołdra bambusowa na lato sprawdza się idealnie – podczas upalnych nocy nie przegrzewamy się, ponieważ nasze ciało otula delikatna i lekka kołdra

- powyższa cecha decyduje o wysokiej funkcjonalności w przypadku osób, które nadmiernie się pocą, dzięki czemu rano czują się zdecydowanie bardziej świeżo w porównaniu z innymi kołdrami

- kołdra z włókna bambusowego z racji zastosowanego surowca jest niezwykle wytrzymała, wielu producentów deklaruje, że nawet po 50 praniach zachowuje wszystkie swoje właściwości.

Kołdry antyalergiczne bambusowe – produkt polecany osobom z nadwrażliwością

Poza wymienionymi powyżej korzyściami wynikającym ze stosowania kołder bambusowych należy dodać, że wyróżniają się one właściwościami antyalergicznymi. Wewnątrz wypełnienia nie dochodzi do rozwoju drobnoustrojów, ponieważ giną one w kontakcie z włóknami bambusowymi. Z tego powodu antyalergiczne kołdry bambusowe sprawdzają się u osób, które zmagają się z uczuleniami czy nadwrażliwością.

Do sypialni warto nabyć kołdrę bambusową 200x220

Poszukując wysokiej klasy produktów zapewniających komfortowy sen, po którym wstaniemy wypoczęci, zachęcamy do zakupu kołdry bambusowej 200x220. Jest to jeden z największych wariantów dostępnych na rynku, dlatego wystarcza do skutecznego okrycia ciała dwojga osób, które śpią pod taką kołdrą.

Kołdra bambusowa do łóżeczka – jedna z propozycji prezentowych na baby shower

Dla dzieci poszukujemy tylko najlepszych rozwiązań, ponieważ zadbane dziecko to szczęśliwe dziecko. Dlatego kompletując wyprawkę, warto stawiać na kołdry bambusowe do łóżeczka. Jest to także świetna propozycja na prezent z okazji baby shower. Do bambusowej kołdry do łóżeczka dobrze jest dopasować jeden z kompletów pościeli dla dzieci od Sleep Size.

Kołdra bambusowa – opinie

Konsumenci chętnie dzielą się pozytywnymi opiniami odnośnie kołder bambusowych. Podkreślają ich lekkość i przewiewność, która sprawdza się nie tylko latem, ale również przez cały rok. Wielu z nich za szczególnie użyteczne uważa całoroczne kołdry bambusowe.

Zobacz także:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel