Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaką pościel do przedszkola wybrać?

2021-11-04

Pościel do przedszkola wykorzystywana podczas leżakowania

Pościel do przedszkola stosowana jest dla dzieci, które czas zabawy i nauki łączą z odpoczynkiem znanym jako „leżakowanie”. Dobrze dobrana pościel dla przedszkolaka pozwoli dziecku zregenerować się i nabrać siły do dalszych harców i figli.

Najczęściej występujące rozmiary komplety pościeli do przedszkola

Wybierając pościel do przedszkola należy odpowiednio dobrać jej rozmiar do potrzeb każdego malucha. Jednym z najpowszechniej wykorzystywanych rozmiarów jest pościel do przedszkola 80x200, ale sprawdzą się także warianty pościeli do przedszkola 80x220 czy te o wymiarach 100x220. Dobrze dobrana pościel do przedszkola skutecznie okryje ciało naszego dziecka i zapewni mu ciepło podczas odpoczynku.

Materiały polecane do produkcji pościeli dla przedszkolaka

Do produkcji pościeli do przedszkola zaleca się wykorzystywanie naturalnych tkanin, dlatego spotykamy komplety stworzone z bawełny czy satyny bawełnianej, ale stosowane są również tkaniny lniane i bambusowe. Naturalne materiały są szczególnie polecane przedszkolakom, ponieważ nie wywołują podrażnień skóry, znacznie ograniczają także rozwój drobnoustrojów. Wybór takich pościeli dla przedszkolaka polecany jest zwłaszcza dla dzieci z chorobami skóry oraz w przypadku alergików. Produkowane są również komplety pościeli do przedszkola, które z jednej strony posiadają miły w dotyku materiał minky, wyposażony w gęsto ułożone, małe wypukłe kuleczki.

Wybierając pościel do przedszkola, zadbajmy również o ulubione motywy naszego dziecka

Aby dziecko w przedszkolu chętnie udawało się na odpoczynek, warto zadbać o dobór kompletów pościeli z ulubionymi motywami naszego malucha. Niesłabnącą popularnością cieszą się pościele z motywami zwierząt, ale także postaci z książek i kreskówek, na przykład z Kubusiem Puchatkiem, Myszką Miki czy Psim Patrolem.

Komplety pościeli do przedszkola z możliwością personalizacji

Do leżakowania zaleca się wykorzystywanie pościeli personalizowanych – na przykład z imieniem naniesionym na materiale lub na metce. Daje to wyraźny komunikat, do kogo dany komplet należy. Dobrym pomysłem jest zakup pościeli do przedszkola z workiem, które znacznie ułatwi przechowywanie kompletów.

Pościele dla przedszkolaka, które warto wykorzystać także w domu

Pościel dedykowana przedszkolakom z powodzeniem może być wykorzystywana również w domu, jako jeden z elementów dekoracyjnych dziecięcego pokoju. Dodatkowo zapewniają one spokojny sen w nocy, a także podczas popołudniowej drzemki. Komplet pościeli dla przedszkolaka wykorzystywany w domu, warto dobrać w podobnej stylistyce do produktów stosowanych w przedszkolach, dzięki czemu dziecko podczas pobytu w placówce będzie czuło się bezpiecznie jak w domu.

Praktyczne rady, jak dbać o pościel dla przedszkolaka

Jeśli dziecko codziennie w przedszkolu leżakuje, jego pościel należy prać co tydzień, lub dwa tygodnie, a w przypadku większych zabrudzeń nawet częściej. W tym celu zaleca się wykorzystywanie programu prania w temperaturze 40-60°C wraz z zastosowaniem delikatnych detergentów do prania pościeli dla przedszkolaka.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel