Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaką pościel dla alergika wybrać?

2022-03-25

Dlaczego dobór odpowiedniej pościeli dla alergika jest tak istotny?

Odpowiednia pościel dla alergika jest niezwykle istotna dla zdrowego i spokojnego snu. Niewłaściwie dostosowany produkt może wywoływać przeróżne dolegliwości skórne, w tym:

- wysypki

- podrażnienia

- nadmierne rogowacenie skóry

- pieczenie skóry.

Zastosowanie pościeli antyalergicznej pozwala uniknąć powstawania powyższych oraz wielu innych objawów, które często z punktu widzenia leczenia dermatologicznego są trudne do usunięcia. Zakup dobrej jakości pościeli dla alergików jest zatem niezwykle ważny w przypadku zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Jak często prać pościel dla alergika na roztocza?

Standardowe warianty pościeli pierze się przeważnie raz na 2 lub 3 tygodnie. W przypadku prania pościeli dla alergika na roztocza należy przeprowadzać to co najmniej raz w tygodniu, a w niektórych przypadkach nawet częściej. Pozwala to sukcesywnie pozbywać się szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Należy wziąć pod uwagę także temperaturę prania, która powinna być odpowiednio wysoka, by niejako zdezynfekować pościel. Poza praniem pościeli antyalergicznej dobrze jest co jakiś czas wyprać także kołdrę i poduszkę.

Naturalne tkaniny podstawą w produkcji pościeli dla alergików

Poszukując dobrej pościeli antyalergicznej, najlepiej stawiać na produkty stworzone z naturalnych tkanin, ale z jednym zastrzeżeniem – antyalergiczny charakter mają pościele produkowane z roślinnych surowców. Powszechnie dostępne są pościele bawełniane, ale na popularności zyskują także produkty bambusowe.

Pościel antyalergiczna to nie wszystko – pamiętajmy także o dobrej jakości kołdrze dla alergików oraz poduszkach

Wybór pościeli antyalergicznej odgrywa ogromną rolę, jeśli chodzi o zapobieganie dolegliwościom alergicznym, ponieważ w czasie snu to ona ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem. Należy tutaj zwrócić uwagę również na odpowiednio dostosowaną kołdrę oraz poduszkę. Polecane są tutaj produkty z wypełnieniem syntetycznym lub roślinnym, na przykład z kukurydzy bądź bambusa, które w znacznym stopniu ograniczają rozwój drobnoustrojów.

Pościel antyalergiczna dla dzieci, polecana maluszkom

Skóra maluszków jest niezwykle delikatna, dotyczy to zwłaszcza alergików, którzy narażeni są na występowania różnych schorzeń skórnych. Wybór dobrej jakości pościeli antyalergicznej dla dzieci będzie zatem trafionym zakupem dla wszystkich maluchów. Okryją one ciało podczas snu bez obaw o powstawanie skórnych wykwitów. Większe rozmiary pościeli antyalergicznej dla dzieci warto wykorzystać nie tylko w domu, ale także jako pościel do przedszkola na czas leżakowania.

Prześcieradła antyalergiczne – podstawa dobrego snu

Dobór prześcieradła antyalergicznego jest niezwykle istotny, ponieważ w trakcie snu wiele razy przewracamy się z boku na bok, a tym samym ocieramy się o prześcieradło. Jeśli zmagamy się z alergią kontaktową na tkaniny, warto rozważyć zakup prześcieradła antyalergicznego. Wiele nowoczesnych produktów tego typu posiada tkaniny wzbogacone jonami srebra, które mają dodatkową funkcję, a mianowicie ograniczają rozwój bakterii.

Zobacz także:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel