Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gdzie sprawdzą się poszewki gobelinowe?

2022-03-25

Zobacz, czym wyróżniają się poszewki gobelinowe?

Poszewki gobelinowe są wyjątkowym elementem dekoracyjnym wnętrza. Ich stylistyka nawiązuje do królewskich arrasów, czyli ozdobnych dywanów wieszanych na ścianach. Początkowo były wykorzystywane na obszarze starożytnego Egiptu, Chin oraz w Peru. Z czasem podbiły one dwory i rezydencje znajdujące się w Europie, będąc wyznacznikiem luksusu. Obecnie wciąż możemy cieszyć się arrasami, ale w nieco zmienionej wersji, czyli występujących pod postacią poduszek gobelinowych.

Jak powstają gobelinowe poduszki?

Podstawą tworzenia poszewek gobelinowych jest tzw. osnowa, czyli ułożenie prostopadłe następujących po sobie włókien. Niegdyś tworzono je ręcznie, ale obecnie za produkcję gobelinowych poduszek odpowiadają wysoce wyspecjalizowane i zautomatyzowane maszyny. Pozwala to uzyskać w niedługim czasie wiele modeli produktu.

Poduszki dekoracyjne gobelinowe dobrze komponują się wraz z antykami

Dekoracyjne poszewki gobelinowe polecane są wszędzie tam, gdzie pragniemy uzyskać efekt przytulnego wnętrza, do którego będziemy chętnie wracać, a przy tym odpowiednio wyważonego. Najlepiej poszewki gobelinowe sprawdzają się w domach i mieszkaniach, gdzie stawia się na wystrój z wykorzystaniem antyków.

Ciężkie i toporne meble stworzone z drewna idealnie przełamuje subtelna stylistyka gobelinowych poduszek. Warto tutaj dodać, że świetnie wyglądają wraz ze ściennymi grafikami z motywami martwej natury, ale także z pejzażami.

Jak dopasować poszewki gobelinowe na poduszki do wystroju całego wnętrza?

Gobelinowe poszewki na poduszki pozwalają wprowadzić do pomieszczeń romantyczny klimat, który charakterystyczny jest między innymi dla stylu prowansalskiego. Wnętrza w odcieniach pastelowej zieleni czy fioletu dobrze jest dopełnić gobelinowymi poduszkami w kontrastujących odcieniach, które wprowadzą ożywczy akcent do pomieszczenia.

Czym wyróżniają się belgijskie poszewki gobelinowe?

Gobelinowe poszewki belgijskie wyróżniają się spośród innych dostępnych na rynku produktów głównie kunsztem wykonania. Charakterystyczne są tutaj motywy zwierzęce, głównie z wizerunkami psów i kotów, ale także pejzaże określane mianem werdiury.

Wprowadź w domu bożonarodzeniowy klimat dzięki świątecznym poszewkom gobelinowym

Poduszki świąteczne gobelinowe doskonale sprawdzają się do przystrajania domu w okresie adwentu oraz Świąt Bożego Narodzenia. Różnią się one zdecydowanie od dostępnych seryjnie poszewek, wpisujących się w nowoczesny wystrój wnętrz. Wybierając do dekoracji gobelinowe poszewki świąteczne, wprowadzamy w domu specyficzny i przytulny klimat domu, który jednak nie będzie przytłaczał swoją stylistyką. Choć świąteczne poszewki gobelinowe nie są krzykliwym dodatkiem wnętrzarskim, to nie brakuje w nich motywów charakterystycznych dla Bożego Narodzenia. Mowa tutaj głównie o gałązkach ostrokrzewu, bombkach, choinkach czy reniferach – wszystko oparte oczywiście o odcienie czerwieni, zieleni i błękitów.

Sprawdź także:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel