Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak złożyć prześcieradło z gumką?

2022-03-25

Sprawdzone sposoby, jak złożyć prześcieradło z gumką

Dla wielu z nas składanie prześcieradła z gumką przysparza ogromu problemów. W istocie gumka, wszyta do prześcieradła, która doskonale przytwierdza je do materaca, zapobiega jego osuwaniu się, ale jednocześnie jest problematyczna podczas składania. Z tego powodu często wyszukiwane są informacje, jak złożyć prześcieradło z gumką? W poniższym artykule prezentujemy garść praktycznych wskazówek, jak składać prześcieradło z gumką i jak unikać pojawiania się na nim zagnieceń.

Prześcieradło z gumką – jak składać, aby nie powstawały na nim zagniecenia?

Na zagniecenia powstające podczas nieumiejętnego składania prześcieradła z gumką narażone są głównie produkty stworzone z bawełny, która jest podatna na tworzenie miejscowych zagięć na materiale. Zanim zdecydujemy, jak złożyć prześcieradło z gumką, należy uwzględnić jego proces prania i rozwieszania, który pozwoli uniknąć zagnieceń. Po wypraniu prześcieradła z gumką warto zadbać o jego dobre rozwieszenie. Tutaj jednym z polecanych sposobów jest powieszenie prześcieradła na górnej krawędzi drzwi po uprzednim strzepaniu tkaniny. Dzięki temu zwisa ono swobodnie i w miarę schnięcia samo się prostuje. Wpływa to pozytywnie na kwestię, jak złożyć prześcieradło z gumką – partie materiału będą się równo układać, które z łatwością będziemy w stanie złożyć.

Jak złożyć prześcieradło z gumką w kostkę?

Poszwy na kołdry i poduszki, podobnie jak prześcieradła z gumką, składamy w kostkę, co znacznie ułatwia przechowywanie kompletów. Zatem jak złożyć prześcieradło z gumką w kostkę? Przedstawiamy sprawdzony sposób w kilku następujących krokach:

  1. Prześcieradło z gumką najlepiej jest rozłożyć równo na całej powierzchni, na przykład na stole lub na łóżku.
  2. Rogi krótszego boku prześcieradła z gumką łapiemy w obie ręce i wkładamy w rogi przeciwnego boku.
  3. W kolejnym etapie składania prześcieradła z gumką wyrównujemy tworzone na górze oraz po lewej i prawej stronie partie materiału.
  4. Po wyrównaniu materiału możemy przystąpić do składania prześcieradła z gumką w kostkę – najpierw wszerz, a potem wzdłuż, ale możemy zastosować również odwrotną kolejność.

Jest to jeden ze sposobów na to, jak złożyć prześcieradło z gumką w kostkę. Niezależnie od tego, czy wybierzemy tę, czy inną metodę, pamiętajmy, aby podczas składania delikatnie strzepywać materiał, aby uniknąć powstawania dodatkowych zagnieceń podczas przechowywania w szafie.

Prześcieradło z gumką – jak złożyć je w rulon?

Powyższa metoda, jak składać prześcieradło z gumką jest użyteczna także wtedy, gdy nasze prześcieradło chcemy złożyć w rulon. W tym przypadku należy również zadbać o połączenie rogów prześcieradła i wstępnym złożeniu w wydłużony prostokąt (czynności identyczne, jak do kroku nr 3). Następnie możemy przystąpić do ścisłego zwinięcia prześcieradła z gumką w rulon, które w takiej formie nadaje się do przechowywania w szafie.

Zobacz także:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel