Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zobacz, co wyróżnia pościel z lnu?

2022-01-14

Jakie właściwości posiada pościel z lnu? Poznaj opinie użytkowników

Lniane pościele, jak sama nazwa wskazuje, tworzona jest z lnianych włókien, które mają zastosowanie w produkcji szerokiej gamy produktów. Dowody historyczne na naturalne produkty, w tym pościele lniane znajdujemy już w źródłach historycznych. Szczególnie chętnie sięgali po nie Egipcjanie, ale dowody na popularność tkaniny lnianej znajdujemy także w Biblii. Niegdyś pościele lniane wskazywały na status społeczny posiadacza, współcześnie są one powszechnymi produktami w wielu naszych domach.

Lniane pościele – ekologiczne produkty, które sprawdzą się w każdym domu

Pościele z lnu są obiektem szczególnego zainteresowania osób, które mają na względzie dobro środowiska naturalnego. Wynika to z faktu biodegradacji pościeli lnianych – jeśli ulegnie ona uszkodzeniu i będziemy musieli ją wyrzucić, zdecydowanie szybciej ulegnie ona rozłożeniu niż produkty z włóknami syntetycznymi. W 100% ekologiczne są pościele z lnu, które nie posiadają guzików i zamków, a zamiast tego zakładki hotelowe lub system sznurków, także stworzonych z lnu.

Jakie właściwości posiadają pościele z lnu?

Lniane pościele znajdują zastosowanie w każdym domu ze względu na posiadane właściwości. Przede wszystkim są one przewiewne, co ma ogromne znaczenie latem, ponieważ zapewnia delikatny chłód podczas snu. Zimą pościele z lnu doskonale trzymają ciepło naszego ciała, dlatego warto po nie sięgać także w czasie chłodnych miesięcy.

Pościel lniana dla dzieci zapewniająca zdrowy sen

Pościel lniana dla dzieci będzie doskonałym rozwiązaniem dla alergików oraz maluchów ze schorzeniami skóry, gdyż nie wywołuje podrażnień oraz wykwitów, a także ogranicza rozwój szkodliwych drobnoustrojów. Wybierając pościel z lnu dla dzieci, zapewniamy naszym pociechom wygodę i nieprzerwany sen, tak ważny dla ich rozwoju.

Pościele z lnu – opinie konsumentów

Opinie konsumentów dotyczących użytkowania pościeli lnianych są wyłącznie pozytywne. Tkanina stosowana do tworzenia tego typu pościeli jest miękka w dotyku, dlatego dobrze otula nas podczas snu. Pozytywne opinie odnośnie lnianych pościeli dotyczą także ich długowieczności, ponieważ zastosowany materiał jest niezwykle trwały, a przy tym bardzo odporny na rozciąganie.

Lniane pościele pasują do stylistyki wielu wnętrz

Chcąc stworzyć sypialnię o przytulnym i sielskim klimacie, zachęcamy do sięgania po pościel lnianą. Jej kolorystyka, głównie biel, beże i szarości doskonale wpisuje się w różne typy wystroju. Doskonale prezentują się na tle dominującego drewna w stylu skandynawskim, czy pośród subtelnego wnętrza typu boho. Pamiętajmy jednak o wyborze produktów o odpowiednim rozmiarze – sprawdzą się pościele lniane 200x220, ale możemy sięgać również po pościel z lnu 160x200.

Jak dbać o pościele lniane?

Pościel lnianą, podobnie jak inne rodzaje produktów do powlekania kołder i poduszek należy regularnie czyścić. W przypadku pościeli z lnu możemy wykorzystać pranie mechaniczne w pralce. Pamiętajmy jednak o zastosowaniu programu delikatnego prania, dzięki czemu nie musimy obawiać się uszkodzenia włókien. Kolorową pościel z lnu pierzemy w temperaturze 40-60°C, z kolei w 90°C możemy prać białą pościel lnianą. Warto dodać, że pranie pościeli lnianej z czasem ją uszlachetnia – tkanina staje się coraz bardziej miękka w dotyku, staje się także nieco połyskująca.

Zobacz także:

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel