Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaka kołdrę z wełny merynosa wybrać?

2022-03-25

Szukasz najlepszej kołdry? Kołdry z wełny owczej są dla Ciebie!

Wełniane kołdry zaliczane są do produktów naturalnych – główny udział ma tutaj wełna różnych ras owiec. Warto tutaj dodać, że jest to jeden z najstarszych znanych surowców do produkcji tkanin oraz wielu innych wyrobów. Strzyżenie owiec odbywa się dwa razy w roku, dzięki temu w sposób ciągły pozyskiwany jest surowiec do produkcji kołder wełnianych. Kołdry z owczej wełny polecane są każdemu ze względu na:

- termoizolacyjny charakter włókien, który sprawia, że zimą ogrzewa nasze ciało, a latem delikatnie chłodzi,

- odprowadzanie wilgoci z wypełnienia,

- antyalergiczność – lanolina naturalnie zawarta w wełnie chroni przed osadzaniem się drobnoustrojów.

Kołdra z wełny owczej 200x220 sprawdzi się w każdej sypialni

Kołdra z wełny owczej 200x220 pod względem rozmiaru jest jednym z najczęściej wybieranych wariantów. Świetnie okryje ona dwoje osób śpiących pod jedną kołdrą. Jest ona polecana głównie na większe łóżka, ale pary mogą sięgać również po kołdry z wełny owczej 160x200, które ponadto można wykorzystywać w pokojach młodzieżowych.

Do pokojów dziecięcych i młodzieżowych świetnie nadaje się kołdra z wełny owczej 140x200

Zapewnienie dobrej jakości snu ma szczególne znaczenie dla ich procesów rozwojowych. Dlatego niezwykle ważny jest dobór wysokiej jakości kołdry. Dla dzieci dobrze nadaje się kołdra z wełny owczej 140x200, która zapewni spokojny i zdrowy sen.

Kołdra z wełny merynosa australijskiego – szczególny rodzaj kołdry z wełny owczej

Wełnę do produkcji kołder pozyskuje się z owiec różnych ras. Szczególnie cenione są kołdry z wełny merynosa australijskiego, którego sierść sprawdza się także w produkcji termoaktywnej odzieży. Kołdry z wełny merynosa australijskiego posiadają unikatowe właściwości termoaktywne, dlatego są chętnie wybierane zwłaszcza przez mieszkańców chłodnych krajów północnych. Ciekawostką jest fakt, że do produkcji kołder z wełny merynosów wykorzystuje się także sierść naszej rodzimej rasy owiec, czyli merynosów polskich.

Kołdra z wełny owczej – opinie

Opinie dotyczące kołdry z wypełnieniem z owczej wełny są niemal wyłącznie pozytywne. Konsumenci podkreślają, że jej unikatowe właściwości sprawiają, że można wykorzystywać ją nie tylko zimą, ale przez cały rok. Przeszukując opinii na temat kołdry z owczej wełny, należy zwrócić także uwagę, czy wypełnienie jest ze stuprocentowej wełny. Wiele produktów posiada domieszki innych materiałów, w tym bawełny, które są również naturalne, ale wpływają wyraźnie na zmianę pierwotnych własności kołdry. Wśród konsumentów panuje opinia, że kołdry z wypełnieniem z owczej wełny powinny posiadać wsad o gramaturze około 1300-1500 g/m2.

Jak prać kołdrę z wełny?

Kołdra z wełny wyróżnia się na tle innych produktów także tym, że nie trzeba jej często prać. Z powodu właściwości antybakteryjnych, okresowo warto taką kołdrę wytrzepać i wywietrzyć na świeżym powietrzu. Co jakiś czas można ją wyprać, zwłaszcza wtedy, gdy ulegnie ona zabrudzeniu. Tutaj jednak nie zaleca się prania w pralce, ponieważ wirowanie w połączeniu z wysoką temperaturą może doprowadzić do tzw. spilśniania, czyli zbijania się wypełnienia. Dlatego najlepiej kołdrę z wełny owczej prać w małej wanience z dodatkiem dedykowanego detergentu na bazie lanoliny, który doczyści i zakonserwuje wełniane włókna.

Zobacz także:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel