Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Cechy charakterystyczne kołdry całorocznej

2021-11-15

Czym jest kołdra całoroczna?

Pod pojęciem kołdry całorocznej kryje się klasa ciepła kołdry. Całoroczne kołdry, jak nazwa wskazuje, stosuje się przez cały rok w krajach znajdujących się w klimacie umiarkowanym. Sprawdzi się tam, gdzie zimą dogrzewa się pomieszczenia. Przyjmuje się, że nadają się one w pomieszczeniach, gdzie nocą temperatura powietrza nie spada poniżej 18°C i nie przekracza 23°C. Dzięki temu kołdry całoroczne z jednej strony nie wywołują przegrzania ciała latem, a z drugiej skutecznie ogrzeją je zimą.

Całoroczne kołdry z naturalnym wypełnieniem

Wykorzystywanie kołder całorocznych jest postrzegane jako ekonomiczne, ponieważ nie musimy wykorzystywać osobnych produktów w chłodnych i ciepłych miesiącach. Warto sięgać po dobre kołdry całoroczne, które będą nam długo służyły. Najczęściej do produkcji kołder wielosezonowych wykorzystywany jest gęsi i kaczy puch, ale doskonale sprawdza się także owcza wełna. Coraz częściej stawiamy na produkty wegańskie – należą do nich kołdry bambusowe całoroczne, które sprawdzą się także u alergików.

Kołdry całoroczne dla alergików

Producenci coraz częściej zwracają uwagę na tworzenie produktów, które odpowiadają na potrzeby każdego konsumenta. Zalicza się do nich między innymi kołdry antyalergiczne całoroczne. To, co je różni od standardowych kołder to ich wypełnienie. Środek kołder antyalergicznych całorocznych zawiera poliester, na przykład mikrofibrę, często z domieszką włókien silikonowych HCS. Obecnie otrzymuje się je dzięki przetworzeniu butelek PET, co czyni je produktem ekologicznym. Włókna HCS sprawia, że takie kołdry są przewiewne i sprężyste, dlatego nie ustępują właściwościami od kołder puchowych. Co warto podkreślić, całoroczne kołdry antyalergiczne można prać nawet w 95°C, dzięki czemu skutecznie pozbędziemy się szkodliwych alergenów.

  • Jaka kołdra dla 3-latka?
  • Zasada działania kołdry obciążeniowej dla dzieci

Kołdry całoroczne dla dzieci

Kołdry całoroczne tworzone są również z myślą o potrzebach najmłodszych. Są to głównie lekkie kołdry całoroczne, które rozmiarem dostosowane są do wymiarów dziecka. Pozwala to zakupić odpowiedni produkt zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci. Często takie kołderki całoroczne posiadają pikowanie w kształcie zwierząt, na przykład misiów, które mają nie tylko funkcje estetyczne, ale zapobiegają także przemieszczaniu się wypełnienia.

Jak dopasować odpowiedni rozmiar kołdry wielosezonowej?

Dobra kołdra całoroczna musi nie tylko generować ciepło podczas snu, należy ją również dostosować do rozmiaru łóżka, a także naszych potrzeb. Pary, które śpią razem, mogą sięgać po kołdry całoroczne 200x220, a jeśli wolą spać osobno pod swoją kołdrą, polecamy zakupić kołdry całoroczne 160x200. Sprawdzą się one także na łóżkach pojedynczych.

Najlepsze kołdry wielosezonowe tylko w Sleep Size!

Poszukując najlepszej kołdry sezonowej, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Sleep Size. Posiadamy kołdry całoroczne w wielu różnych rozmiarach i odcieniach poszycia, ale także produkty przeznaczone dla alergików, czyli antyalergiczne kołdry całoroczne.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel